نقاشی ساختمان متین | HOPA
نقاشی ساختمان در تهران – رنگ آمیزی خانه و آپارتمان + نقاشان حرفه ای با قیمت مناسب 88429676 - 09122430313

رنگ آمیزی دیوار آجری چگونه است ؟

رنگ آمیزی دیوار آجری
رنگ آمیزی دیوار آجری

رنگ آمیزی دیوار آجری رنگ اگر قبلا تجربه رنگ آمیزی ساختمان و آشنایی با ابزار رنگ امیزی را داشته باشید کار سختی نیست . البته درمورد رنگ آمیزی دیوار آجری دو نوع مبحث مطرح است یکی اینکه شما یک دیوار آجری را رنگ دیگری کنید و یا اینکه یک دیوار ساده را به طرح دیوار رنگ امیزی کنید که هر دو مدل رنگ امیزی را در این بخش برایتان تشریح می کنم.

نقاشی ساختمان طرح دار

1- مدل اول : رنگ کردن دیوار آجری

در ابتدا باید رنگ مناسب را تهیه و آماده کنید . برای اینکار با توجه به نوع کارکرد دیوار و اینکه در کدام بخش ساختمان قرار دارد می توانید نوع رنگ (روغنی اکریلیکو یا پلاسیتک ) را انتخاب کنید .

اگر دیوار اجری در حیاط قرار دارد و دایما با شستشو و آب و باران در تماس است باید از رنگهای مقاوم در مقابل آب استفاده کنید . که بهترینشان رنگهای الکریلیک سیلیکون دار هستند که مخصوص نما هستند. و اگر دیوارتان در در داخل ساختمان است می توانید از رنگهای پلاستیک استفاده کنید .

مراحل رنگ آمیزی دیوار آجری :

  1. تمیز کردن سطح دیوار آجر از گردو خاک . برای اینکار اگر زمان دارید می توانید شستشو انجام دهید ولی دقت کنید که باید دیوار کاملا خشک شود و سپس بقیه مراحل رنگ آمیزی . اگر هم زمان ندارید می توانید از جارو و دستمال کمک بگیرید.
  2. زدودن خرده اشغال (گچ ها و حجم های برچستجه ) از دیوار به کمک کاردک یا تیغ .
  3. استفاده از بتونه برای پر کردن درزها و سوراخ ها.
  4. شروع مرحله اول رنگ آمیزی با پرایمر برای آماده سازی سطح
  5. مرحله اول رنگ آمیزی
  6. مرحله دوم رنگ آمیزی پس از خشک شدن لایه اول
  7. مرحله سوم رنگ آمیزی پس از خشک شدن لایه دوم
  نقاشی ساختمان منطقه 10 تهران

برای رنگ آمیزی می شود از قلمو ، غلتک های پرزدار و یا پمپ اسپری استفاده کرد . اگر از غلتک استفاده می کنید حتما در جهتهای مختلف به دیوار فشار بیاورید که لای شیارهای اجرها بخوبی با رنگ کاور شوند.

رنگ آمیزی دیوار سیمانی چگونه است ؟

مدل دوم ایجاد طرح آجری روی دیوار ساده

خیلی پیش امده که برای تغییر دکوراسیون ، نیاز باشد که یک دیوار بصورت طرح آجری در بیاورید برای اینکار روش های مختلفی وجود دارد که ساده ترین این کار تهیه شابلون این کار است که خیلی کارا و ساده کار شما را راه می اندازد. اما اگر شابلون هم ندارید بدین گونه می توانید با کمک چسبهای کاغذی باریک این کار را انجام دهید .

  • اگر سطح سفید رنگی دارید و می خواهید شیارها اجریتان رنگ روشن باشید کافی است با چسب کاغذی روی دیوار ، جای شیارها را چسب کاغذی کنید و سپس رنگ آجری روی سطح اجرا کنید . بعد از اجرای کامل ، می توانید چسبهای کاغذی را براحتی جدا کنید . به همین سادگی می شود طرح آجری را احرا کرد.

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *