نقاشی ساختمان متین | HOPA
نقاشی ساختمان در تهران – رنگ آمیزی خانه و آپارتمان + نقاشان حرفه ای با قیمت مناسب 88429676 - 09122430313

نقاشی ساختمان با غلطک

نقاشی ساختمان با غلطک
نقاشی ساختمان با غلطک

نقاشی ساختمان با غلطک شاید برای آن دسته از مردمانی که سن بالایی دارند و نفاشی ساختمان سنتی را دیده اند غیرقابل باور باشد اما امروزه شغل نقاشی ساختمان هم با پیشرفت تکنولوژی دچار تغییرات اساسی نسبت به گذشته شده است. از تولید رنگهای نسل جدید گرفته تا ابزارالات برقی و دستی و انواع پمپ های رنگ آمیزی. نقاشی ساختمان هوپا از دیرباز تا کنون همراه شما و رنگ آمیزی خانه های شما عزیزان بوده و در این نوشتار به بررسی کامل نقاشی ساختمان با غلطک می پردازیم.

نقاش ساختمان تهران

انواع غلطک ها در نقاشی ساختمان

[show-team category=’%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86′ layout=’grid’ style=’img-circle,text-right,img-left,2-columns,retro-box-theme’ display=’name,photo,smallicons,social,groups,freehtml,position,email,location,telephone,website’]

غلطک ها با توجه به نوع رنگ آمیزی و سطح رنگ آمیزی در تنوع های مختلفی تولید و مورد استفاده قرار می گیرند .در نقاشی ساختمان معمولا 4 مدل غلطک موجود می باشد که هر کدام برای طیف خاصی از رنگها استفاده می شود.

این نوشتار را هم بخوانید : نقاش ساختمان تهران

1- غلطکهایی مخصوص رنگهای پلاستیک

نقاشی ساختمان با غلطک

این نوع غلطکهایدارای الیاف و پشم های زیادتری نسبت به سایر غلطکهای موجود هستند . معمولا از نظر اندازه هم دارای ابعاد بزرگتری هستند. در واقع از رنگ پلاستیک بیشتر برای رنگ آمیزی سقف ها استفاده می شود و وجود پشم و الیاف زیاد در این نوع غلطک ها باعث می شود که رنگ کمتری هدر برود و این پشمهای حجیم رنگ بیشتری را در خود جذب می کنند تا سطح بیشتری را پوشش دهند.

2- غلطکهایی مخصوص رنگهای روغنی و اکرولیک

نقاشی ساختمان با غلطک

بافت این نوع غلطکها تفریبا نصف یا یک سوم ، بافت موجود در غلتکهای رنگهای پلاستیکی هستند . جنس الیاف بکار رفته در این نوع غلتکها متفاوت است و کار کردن با این نوع غلتکهای نیازمند تجربه و مهارت زیادی است . در واقع نحوه گرفتن و فشار دست روی این غلتکها خیلی مهم است و اگر ادم ناشی با این غلتکها سرو کار داشته باشد کلافه خواهد شد و باعث خرابکاری و شره شره کردن رنگ خواهد شد.(کاور مبلمان تان فراموش نشود) سرعت حرکت دست و میزان حرکت و کاوری که روی سطح انجام می شود می تواند سطح حرفه ای تری از نقاشی ساختمان را نشان دهد.

  نقاشی ساختمان نیاوران

3- غلتکهای اسفنحی

نقاشی ساختمان با غلطک

غلطکهایی که کاربردشان در روغن کاری سطح و در اصطلاح زیر کاری سطح استفاده می شود. در واقع از این نوع غلتکها برای رنگ آمیزی استفاده نمی شود و مخصوص روغنکاری سطوح گچی هستند.

4- غلطکهایی با بافتهای طرح دار

نقاشی ساختمان با غلطک

در واقع بافت موجود در این نوع غلطکها از نوع پلاستیک فشرده است و نه الیاف و پشم … برای اینکه یک دیواری مانند کاغذ دیواری اما با رنگ داشته باشید می توانید از این غلطکها استفاده کنید. در واقع غلتکهای تزیینی هستند که بیشتر برای کارهای پتینه و طرح انداختن روی دیوارها کاربرد دارند.

مزایای نقاشی ساختمان با غلطک

نقاشی ساختمان با غلطک
نقاشی ساختمان با غاتک

معمولا این مزایا مشمول نقاشان حرفه ای ساختمان می شود نه یک ادم ناشی. در واقع اگر کسی تجربه کارکردن با غلطک را نداشته باشد این مزایا ممکن است به معایبی زیادی تبدیل شوند اما این مزایا برای نقاشان حرفه ای چه ها می باشند؟

کیفیت کاور کردن را بالا می برد . در واقع یکنواختی مهمترین مزیت استفاده از غلطک در نقاشی ساحتمان است که با خود مزیت سرعت در ارایه بهترین کار را هم بهمراه خواهد داشت. در واقعا اگر شما با قلمو مشغول رنگ آمیزی شوید زمان زیادی را برای پرداخت و پخش رنگ در سطح کوچک باید داشته باشید اما در غلطک این منطقه بزرگتر ، پرداخت رنگ اسانتر و زمان آن هم کمتر خواهد بود . یعنی زمان کمتر ، سطح بیشتر و کاربری آسانتر از مهمترین مزیتهای کار با غلطک است. البته یک مزیت دیگر غلطک برای حرفه ای ها ، عدم استفاده از نردبان است. وجود دسته غلطک های دو متری تا 9 حتی 15 متری ، نقاش ساختمان را از داربست و نردبان رهایی می دهد.

  نقاشی ساختمان منطقه 10 تهران

معایب نقاشی ساختمان با غلطک

نقاشی ساختمان با غلطک

تمام مزایا ممکن است به معایب تبدیل شوند اگر کسی مهارت کار با غلطک را نداشته باشد. اما اگر کمی مهارت داشته باشید و تجربه اینکار شاید یکی از عیبهایش را در رنگ آمیزی روی گچبرهای و گوش های منحنی و ابزارهای پیش ساخته بدانید که برای رنگ امیزی این نواحی خاص نیاز به قلمو خواهید داشت .

نحوه کاربرد

نقاشی ساختمان با غلطک

برای اینکه از غلطک استفاده کنید به ابزارهای دیگر نیز نیاز دارید. که یکی از این ایزارها سینی رنگ می باشد. رنگی که برای غلطک استفاده می کنید باید با توجه به مسایل ریزه کاری حرفه ای دارای غلظت خاص خودش می باشد. مثلا اگر برای رنگ امیزی سقف رنگتان خیلی شل و آبکی باشد و شما هم ناشی باشید چکیدگی فراوانی از غلتک به سراغ شما خواهد امد.

معمولا در نقاشی سقف ، تمام وسایل خانه کاور کنید که به وسایل خانه تان رنگی نشوند. و اگر هم تجربه و مهارتی در این کار ندارید از یک نقاش ساختمان حرفه ای کمک بگیرید.

تمیز کردن غلطک پس از رنگ آمیزی 

نقاشی ساختمان با غلطک

خب دو مدل تمیز کردن را باید فرا بگیرید. تمیز کردن با حلال رنگی که استفاده شده انجام می شود و البته از یک کارتک هم می توانید کمک بگیرید.

اگر از رنگهای پلاستیکی استفاده کرده اید از آب ولرم می توانید برای شستشو کمک بگیرید. ولی اگر بلافاصله اینکار را بکنید هم آب زیادی نیاز خواهید داشت و هم رنگ زیادی که در غلطک نهفته است را هم از دست خواهید داد . برای این هدر رفتها ، با لبه کارتک به آرامی می تواند رنگهای موجود در غلتک و الیاف آنرا بگیرید و سپس اقدام به شستشو کنید.

  بهترین نقاش ساختمان تهران

اگر هم از رنگ های روغنی استفاده کردید اینکار را باز با کاردک می توانید انجام دهید و رنگهای اضافه را جمع کنید ولی حلال رنگهای روغنی تینر ها هستند. پس برای شستشوی این نوع غلتکها باید از تینر کمک بگیرید.

برخی سوالات شما

✅  غلطکهای رنگ روغنی و پلاستیک یکی هستند؟

نخیر . جنس و بافت متفاوتی دارند.

✅ چه مقدار فشار دست برای رنگ آمیزی با غلطک مورد نیاز است ؟

اینکار بر اساس تجربه که در آن دو فاکتور مهم تعیین کننده است . هر چقدر غلظت رنگ بیشتر باشد فشار دست هم قوی تر مورد نیاز است و اگر رنگ شل و آبکی باشد فشار دست کمتر.

✅ چند دست با غلطک ، پوشش کامل ایجاد می شود ؟

بستگی به نحوه غلطک زنی شما دارد. اگر سطح رنگ بصورت یکنواخت روی دیوار انجام نشود هزار دست هم رنگ آمیزی انجام شود باز پوشش لازم را نخواهید دید.

✅ آیا برای رنگ آمیزی درب هم می شود از غلطک استفاده کرد ؟

بله برای هر سطحی که در اصطلاح غلتک خور باشد می شود استفاده کرد .

✅ آیا رنگ آمیزی با غلطک کار سختی است ؟

سختی کار بدلیل عدم تجربه و داشتن مهارت کافی است . برای همین کار را به کاردان باید سپرد.

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *