نقاشی ساختمان متین | HOPA
نقاشی ساختمان در تهران – رنگ آمیزی خانه و آپارتمان + نقاشان حرفه ای با قیمت مناسب 88429676 - 09122430313

رنگ آمیزی و نقاشی پلاستیک ساختمان

نقاشی پلاستیک ساختمان

نقاشی پلاستیک ساختمان به دو صورت رنگ میزی سقفها و دیوار ها انجام می شود . از لحاظ استاندارد های رنگ آمیزی ، رنگهای پلاستیک روی بتونه یا دیوار و سقفی که رنگ پلاستیک دارد انجام می شود .

نقاشی پلاستیک ساختمان نسبت به رنگ آمیزی رنگ روغنی آسانتر و راحت تر برای عموم است . بخصوص امروزه که با وجود غلتک های رنگ آمیزی پلاستیکی این امر به آسانی انجام می شود اما با این حال این نوع رنگ آمیزی نیاز به مهارت و مراحلی دارد که بر فرض اینکه شما مهارتهای لازم را دارید در ادامه مراحل اجرای آنرا برایتان تشریح می کنم :

نقاشی ساختمان منطقه 5 تهران

اگر دنبال آموزش رنگ کردن خانه و آپارتمانتان با رنگهای پلاستیکی هستید این نوشته برای همین منظور نوشته می شود.

آموزش نقاشی پلاستیک ساختمان

البته توصیه می کنیم که کار را به کاردان بسپارید اما اگر خیلی علاقمند هستید خودتان این کار را بکنید و خرابکاری کردید به گردن ما نیندازید.

ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

 • قلموی مختص رنگهای پلاستیکی
 • غلتک مختص رنگهای پلاستیکی
 • تیغ و کاردک مخصوص نقاشان ساختمان
 • مل
 • رنگ پلاستیک
 • مادر رنگ پلاستیکی دلخواه
 • سطل خالی
 • آب
 • دسته و سینی غلتک
 • روغن پایه اب زیرکار
 • سنباده

این ابزار برای رنگ آمیزی رنگ پلاستیک روی سطح رنگ شده است و برای رنگ آمیزی روی سطح گچ حتما از یک نقاش حرفه ای استفاده کنید زیرا که نیاز به زیر کاری اساسی است.

مرحله اول : باز کردن ترک ها

در این مرحله با استفاده از تیغ نقاشی ، ترکهای موجود روی سطح دیوار را باز می کنیم. اینکار را باری تمام سطوح دیوار و سقف انجام می دهیم.

  حل مشکل پوست پوست شدن رنگ سقف

اگر ترکها عمقی وزیاد باشد باید با گچ پر شوند اما اگر ترکها ریز باشند با استفاده از بتونه پر می شوند.

گام دوم : روغن و درزگیری

در این مرحله بعد از شکافتن ترکها ، با یک قلمو گردو خاک کلیه ترکها رو می گیریم و سپس ترکهای که مرز رنگ را رد کرده اند و به گچ رسیده اند اما ظریف و مویی هستند را با روغن زیرکار کاور می کنیم.

گام سوم : بتونه کاری

با استفاده از بتونه رنگ پلاستیک (مل + رنگ پلاستیک شل شده) به درزگیری ترکها می پردازیم . اگر دسترسی به روغن زیر کار نبود می توانید قبل از بتونه کاری یک دست رنگ آمیزی داشته باشید و سپس اقدام به بتونه و درزگیری کنید .

گام جهارم : سنباده و گردگیری و رنگ آمیزی

بعد از بتونه کاری یک ربع تا نیم ساعت زمان بدهید تا بتونه های خشک شوند(بتونه رنگهای پلاستیکی سریع خشک می شوند) سپس اقدام به سنباده زنی و گردگیری کنید و بعد از آن اقدام به رنگ آمیزی رنگ پلاستیک .

رنگهای پلاستیکی سریع خشک می شوند و پس از هر ست رنگ آمیزی ، نیم ساعت وقت بدهید تا سطح خشک شود تا به رنگ آمیزی لایه های دوم و سوم برسید.

امیدوارم که از این راهنمای نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک استفاده کافی را ببرید و به کارتان بیاید.

قیمت نقاشی پلاستیک ساختمان

هزینه رنگ آمیزی رنگ پلاستیک با توجه یه میزان سختی کار ، نوع رنگ درخواستی و شرایط خاص دیگری تعریف می شود اما در کل معمولا از هزینه رنگ آمیزی رنگهای اکریلیک و روغنی کمی پایین تر است . زمانی که این نوشته را بروزرسانی می کنم [ اذرماه 1400] قیمت رنگ پلاستیک از مترمربع 28 هزار تومان تا 33 هزار تومان می باشد.

  نقاشی روی گچ

مقاله ای که خواندید از وبلاگ نقاشی ساختمان هوپا می باشد که برای گرفتین قیمت رنگ آمیزی رنگهای پلاسیتکی با واحد اجرا تماس بگیرید.

برخی از سوالات شما

من سقف رنگ آمیزی کردم ولی خیلی سفید و بد رنگ شد ؟

برای این که به رنگ سفید زیبا دست پیدا کنید باید مقداری لاجورد را در آب حل می کردید و با رنگتان مخلوط می کردید تا سفیدی خوشی را تجربه کنید.

روی گچ می شود مستقیم رنگ پلاستیکی زد ؟

اصول کار نقاشی ساختمان این است که سطح کار زیر کاری شود و برای نقاشی اماده شود که شامل مراحل روغن کاری و بتونه کاری است .

رنگ های پلاستکی را روی دیوار هم می زنند ؟

بله

آیا رنگ های پلاستکی قدرت شستشو و تمیزی دارند ؟

نخیر . این رنگها چنین خاصیتی را ندارند .

You may also like...

1 Response

 1. blank نظافت گفت:

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون
  تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *